W jaki sposób dobrze przygotować paznokcie do manicure

Większość kobiet ozdabia bardzo chętnie swoje paznokcie. Możliwości na to będzie przynajmniej kilka. Cały czas dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju lakiery. Mają one tę zaletę, że są dostępne w niezliczonej liczbie kolorów i odcieni, a do tego można je bez problemów nałożyć samodzielnie w domu. Ostatnio coraz większa liczba pań także się decyduje na wykonanie hybrydowych paznokci, tutaj również możliwości kolorystyczne są nieograniczone, a bardzo ładnie się one prezentują. O ile hybrydy nakleja się, ale też i ściąga w kosmetycznych gabinetach, to jeśli chodzi o lakier można też sobie z nim poradzić samemu. W tym celu wystarczy kupić jakiś skuteczny, sprawdzony zmywacz do paznokci, którym załatwi się całą sprawę.

Całkiem niedawno jeszcze duża część takich zmywaczy zawierała w swoim składzie aceton. Ta substancja radzi sobie bardzo skutecznie z dużą częścią lakierów, lecz ma dość agresywne działanie. Przy nieumiejętnym stosowaniu albo delikatniejszych paznokciach spowodować nawet może ich uszkodzenie, z tego też powodu należy tu mocno uważać. Jest oczywiście sporo sytuacji, gdy bez acetonu się nie obejdzie, ale jeżeli tylko będzie możliwość, to lepiej czymś innym go zastąpić.

Szczególnie że aktualnie nie ma żadnych problemów z dostępem do wielu skutecznych zmywaczy, które w swoim składzie acetonu nie zawierają. Popularne są na przykład zmywacze opierające się na octanie butylu lub winylu, a jednak bezpieczeństwo ich stosowania jest dużo większe. Szukając zmywacza pasuje zwrócić uwagę na to, do jakich celów ma być on przeznaczony.

Spora część tego typu zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera pielęgnacyjne związki, przykładowo olejki czy wyciągi z roślin. Jeżeli celem jest tylko pozbycie się lakieru, to świetnie się one w tej roli sprawdzą, gdyż dodatkowo nawilżą i wzmocnią płytkę. Ale jeżeli będzie to przygotowanie do manicure hybrydowego, to takich produktów jednak należy unikać. Mogą one bowiem pozostawić jakąś warstwę, która utrudni naklejanie hybrydy i może spowodować jej przypadkowe odpadnięcie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić