Najważniejsze zasady podczas pielęgnowania suchej skóry

Jednym z większych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest przesuszona skóra. Często występuje ona w wyniki zaburzeń w gospodarce lipidowej, wtedy niedobory lipidów sprawiają, że sam naskórek nie pełni dobrze swojej roli. Skóra staje się mało sprężysta, szorstka i matowa, a równocześnie pojawiać się na niej mogą białawe złuszczenia. Ale przyczyn takiej sytuacji z reguły jest więcej, na przykład czynniki genetyczne, różnego rodzaju choroby czy najnormalniej starzenie się.

Wpływ na przesuszanie będzie także miała uboga w składniki odżywcze dieta czy chodzenie do solarium lub przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Z tego też powodu osoby mające taką skórę muszą zadbać o nią odpowiednio, co tak naprawdę wcale nie jest jakieś bardzo trudne. Trzeba tylko przestrzegać paru istotnych reguł, i nie powinno być żadnych problemów z utrzymaniem skóry w dobrej kondycji. Po pierwsze zacząć trzeba od rzeczy podstawowej, czyli właściwego nawodnienia. Sporo osób zapomina o tym, żeby pić wystarczająco dużo, a to jest akurat niezwykle istotne, bo niedobór płynów nie jest korzystny dla kondycji naskórka. Bardzo ważne jest też stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.

Powinny być one z jednej strony mało podrażniające i delikatne, a jednocześnie posiadać w swoim składzie różnego rodzaju związki zatrzymujące wodę i nawilżające. Bardzo polecane są produkty zawierające kwas hialuronowy, jaki jest uważany za naprawdę skuteczny w takich zastosowaniach. Z kolei wykluczone są wszelkie preparaty z alkoholem, gdyż przyczyniają się one do łuszczenia naskórka i mogą powodować podrażnienia. Z takich codziennych zaleceń to należy też unikać klimatyzowanych pomieszczeń, ponieważ klimatyzacja znacząco przyczynia się do wysuszania, a jeżeli nie będzie możliwości zrezygnowania, to należy wtedy używać dobre kremy nawilżające. Dużo w temacie tego, jak opiekować się suchą skórą można znaleźć na różnego rodzaju stronach internetowych, takich jak na przykład poradnik-rodzinny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić