Dlaczego żyjąc z uzależnioną osobą warto się zdecydować na terapię dla siebie

Życie z osobą mającą uzależnienie jest ogromnie ciężkie, większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy jak bardzo. Dotyczy to tak naprawdę wielu obszarów, i w każdym z nich członkowie rodzin ponoszą duże konsekwencje. Niejednokrotnie związane są one z pieniędzmi, na zakup narkotyków czy alkoholu uzależnieni potrafią brać kosztowne pożyczki, sprzedawać różne przedmioty z domu czy nawet popełniać przestępstwa. Powszechna jest też przemoc i agresja, która będzie dotykać zarówno dzieci jak i współmałżonków. W pewnych sytuacjach może się ona nawet skończyć interwencją jakiś służb, co jednak z reguły nie przynosi żadnego widocznego efektu.

Lecz stosunkowo mało mówi się o konsekwencjach zdrowotnych i emocjonalnych, a te także są ogromne. Życie z taką uzależnioną osobą będzie wymagało naprawdę dużo poświęcenia, osobiste potrzeby i uczucia schodzą wtedy przeważnie na całkiem dalszy plan, co potem negatywnie się odbija na wielu rzeczach. Zaczynają się pojawiać najróżniejsze zdrowotne problemy, dana osoba żyje też w ciągłym napięciu i stresie, próbując ratować najbliższych i dbając o uzależnionego małżonka. Mnóstwo problemów także mają w swoim dorosłym życiu dzieci osób żyjących w nałogu, trudno im jest na przykład wejść w trwałą, wartościową relację. Dlatego też jeśli kogoś dotyka tego typu sytuacja, to powinien pomyśleć o jakimś profesjonalnym wsparciu, bo aktualnie na to są duże możliwości.

Rzeczywiście skuteczna i dająca świetne efekty na przykład może być terapia DDA w Warszawie. Podczas takiej terapii osoby współuzależnione uczą się tego, w jaki sposób wprowadzić konieczne zmiany, dzięki którym można chociaż trochę odzyskać kontroli nad własnym życiem. Ważne będzie to, żeby sobie uświadomić swoje własne potrzeby i potrzebę skupienia się również na nich, o czym bardzo wiele osób żyjących z uzależnioną osobą nie pamięta. Ale też trzeba się nauczyć wyznaczać granice zachowań, jakie nie są tolerowane, i też w konsekwencji w ich pilnowaniu w codziennym życiu. Dlatego też warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem, gdyż odpowiednio wykonane leczenie odwykowe w Warszawie może naprawdę pomóc.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić