Jakie zalety i wady mają ubrania wykonane z naturalnego jedwabiu

Atłasy i koronki to odwieczny atrybut kobiecego stylu. Obie tkaniny są niezwykle subtelne i stylowe. Duża część kobiet bardzo lubi dotyk śliskiego materiału, delikatnie połyskującego w świetle i miękko układającego się na ciele. Naturalny jedwab ma tę niepodrabialną właściwość, że w kontakcie ze skórą sprawia lekki chłód. Dlatego od dekad jest jednym z bardziej ekskluzywnych odzieżowych materiałów.

Idealnie sprawdza się latem. Szyje się z niego seksowne krótkie sukienki, zalotnie falujące przy chodzeniu. Nadaje się też bardzo dobrze na długie, ultrakobiece kreacje, doskonałe na ekskluzywny bal czy ważną imprezę. Miękkie fale, lekko spływające wzdłuż ciała poruszają się zmysłowo razem z każdym krokiem. Wspaniale podkreślają kobiecą sylwetkę. Na pewno uszyta z tej tkaniny kreacja nie zostanie niezauważona. Jest jednak jeden kłopot, prawdziwy jedwab jest dość drogim materiałem. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że ta tkanina bardzo łatwo się gniecie.

Dlatego stosunkowo rzadko można spotkać zwykłe ubrania uszyte w całości z prawdziwego jedwabiu. Jednak naprawdę warto poznać ten materiał, chociażby w kilku przykładowych wydaniach. Nawet tak drobny gadżet, jak apaszka jedwab czy jedwabna gumka do włosów często sprawią, że jakaś kobieta będzie się mogła wyjątkowo poczuć. Dotyk tej tkaniny to dotyk luksusu. Bardzo ładnym zamiennikiem okazuje się satyna. Dzięki podobnej delikatności i połyskliwości nazywana też jest często sztucznym jedwabiem. Głównie z tego powodu, że jest lejąca prawie tak samo jak prawdziwy jedwab i podobnie się układa na ciele.

Satyna także jest delikatna i wygodna do noszenia. Jest oczywiście sporo tańsza od jedwabiu. Jej minusem jednak jest trochę odporność na uszkodzenia. Lecz zwykle szyje się z niej eleganckie elementy odzieży oraz piżamy czy pościel. Delikatny splot będzie podobnie chłodził jak naturalny jedwab. Jest także wygodna w noszeniu i tak samo przewiewna. Lekka i elegancka pościel albo satynowa piżama są wspaniałym rozwiązaniem w ciepłe dni lata. Zapewnia sporo ochłody i świetnie sprawdza się w czasie długich nocy spędzonych w wygodnym łóżku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić