Jaki wady i zalety ma założenie bloga dla swojej firmy

Blogi zaliczają się do najpopularniejszych typów serwisów internetowych, szacuje się że nawet kilkanaście procent wszystkich istniejących stron na świecie ma właśnie taką formę. Ich popularność wynika przede wszystkim z prostego uruchomienia, bez konieczności dużych nakładów finansowych. Jedną z najbardziej popularnych platform do zakładania blogów jest bowiem WordPress, za jaki nie trzeba ponosić żadnych opłat. Tak więc jeśli ktoś chce stworzyć własny blog, to do opłacenia mu pozostanie kupno domeny i hostingu. Ponieważ WordPress to bardzo popularne narzędzie, to nad dodatkami do niego pracuje cały czas wielu grafików i programistów. Dużą jego zaletą są możliwości rozbudowywania. Wiele funkcjonalności, które znacznie rozszerzają możliwości platformy, jest dostępna pod postacią łatwych do instalacji wtyczek. Za część takich wtyczek trzeba coś zapłacić, lecz większość jest do użycia przez każdego.

Tak samo z szablonami graficznymi, których ilość także jest ogromna, skorzystać mogą z jakiegoś darmowego lub też wybrać wśród komercyjnych. Szablonami graficznymi, wtyczkami, a także wszystkim co zawiera blog można bardzo prosto i wygodnie zarządzać z poziomu panelu administracyjnego. Jest to kolejna duża zaleta WordPressa, szczególnie dla autorów nie dysponujących specjalnym doświadczeniem technicznym. W zasadzie wszystko da się ustawić przy pomocy dostępnych opcji, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac programistycznych. Tak samo to dotyczy instalowania, na które wystarczy przeznaczy co najwyżej godzinę, i już po chwili da się publikować pierwsze wpisy.

Do ich redagowania projektanci WordPressa przewidzieli wygodny w użyciu edytor wizualny, z możliwością wstawiania znaczników składni HTML. Nie będzie również problemem, żeby sprawnie dołożyć nowe zdjęcie, grafikę czy nawet film. Rzecz jasna trzeba pamiętać, że wszystkie te elementy wspomagają autorów, ale w praktyce i tak najważniejsze będą dobrze napisane artykuły, na przykład takie jak prezentowane na stronie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić