Do jakich celów są stosowane systemy podwieszane

Jeżeli ktoś zaczyna szukać ciekawej i wygodnej alternatywy dla klasycznych zasłon, kotar czy drzwi, to może pomyśleć o ich wersji przesuwanej. Cieszą się one rosnącym zainteresowaniem, ponieważ mają szereg istotnych zalet. Świetnie między innymi się nadają do zasłaniania różnych pomieszczeń, lecz również wydzielania jakiś miejsc o dedykowanym przeznaczeniu. Co istotne, wszystko to odbywać się będzie bardzo praktycznie i wygodnie, bez potrzeby stosowania dużej siły czy konieczności przestawiania czegokolwiek.

Najczęściej takie systemy podwieszane spotykane są przy różnego rodzaju bramach i drzwiach. Ale sprawdzają się one też dobrze przy kotarach i zasłonach, które mają za zadanie osłonić otwór na drzwi albo jakąś część pomieszczenia. Oprócz modeli przemysłowych jest również spory wybór takich mechanizmów zaprojektowanych do przeznaczenia domowego. Tam też sprawdzają się one bardzo dobrze, a projektanci wnętrz chętnie po nie sięgają. W przemyśle najczęstsze zastosowanie to hale produkcyjne i magazyny, lecz tego typu systemy można też zobaczyć w dużej ilości innych miejsc. Są one cenione za parę rzeczy. Przede wszystkim pozwalają na naprawdę wygodne i praktyczne użytkowanie zasłon, kotar czy drzwi.

Sam montaż jest szybki i wygodny, nie potrzeba przy nim na przykład dość kłopotliwego montowania futryn. To przekłada się także na kwestie finansowe, bo po podsumowaniu często się okazuje, że takie rozwiązanie jest dużo tańsze niż pozostałe opcje. W najprostszym wydaniu taki system będzie się składał z zamocowanej przy suficie szyny oraz kotary, drzwi czy innego elementu z wózkami przyczepionymi u góry. Wózki te umieszcza się w środku profilu szyny, co umożliwia łatwy przesuw, praktycznie bez żadnego oporu. Wielu producentów daje oczywiście dużo więcej możliwości. Samych wózków może być dostępnych kilka rodzajów, dobiera się je zależnie od materiału, do którego będą przymocowywane oraz obciążenia. Sporo jest również różnych akcesoriów, które rozszerzają możliwości tworzenia zestawów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić