Dlaczego warto dawać swoim zwierzętom mniszek lekarski

Z zalet różnego rodzaju roślin leczniczych i ziół ludzkość korzysta od dawna. Zawarte w tych roślinach składniki substancje pozytywnie wpływają na nasze organizmy, polepszając ich witalność i kondycję, zwiększając odporność czy zabezpieczając przed wystąpieniem różnych chorób. Jak się okazuje, sporo takich roślin wykazuje takie działanie także w przypadku zwierząt. Systematyczne karmienie nimi pozytywnie wpływa na to, jak posiadane zwierzęta wyglądają i jak rosną.

Wiele osób nie ma do końca świadomości tego faktu, i podczas karmienia wyłącznie się opierają na gotowych karmach. Tymczasem niewielkim kosztem znacznie można polepszyć codzienną dietę swojego królika, psa czy kota, między innymi o różne pożyteczne zioła i rośliny. Jedna z nich to często spotykany i popularny mniszek lekarski. Charakterystyczne żółte kwiaty, które później zmieniają się w białe kulki, zna chyba każde dziecko. Jak pokazuje praktyka, ta roślina jest także bardzo cenna jeżeli chodzi o zawartość rozmaitych witamin, minerałów i substancji czynnych.

Ma ona w swoim składzie między innymi witaminy D, C i A, które są konieczne do odpowiedniego rozwoju i wzrostu. Z mineralnych składników wymienić między innymi można żelazo i magnez, jakie również korzystnie wpływają na stan zwierząt. Do najbardziej cenionych składników mniszka należy inulina. Ten naturalny wielocukier nie jest trawiony w pokarmowym układzie, dlatego też jego działanie przypomina mocno działanie błonnika pokarmowego.

Dzięki temu, że podlega ona w jelitach fermentacji, to zapewnia się w ten sposób dobrą jakość flory bakteryjnej. Mniszek także w swoim składzie zawiera sporo antyoksydantów, szczególnie dużo znajduje się ich w liściach. Systematyczne podawanie zwierzętom tej rośliny wpływa pozytywnie w różnych obszarach. Między innymi zapewnia ładny wygląd skóry i sierści, dzięki właściwościom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym. Będzie też pomagać w utrzymaniu zdrowych kości i stawów, co ma szczególne znaczenie w przypadku starszych zwierząt, a także reguluje proces trawienia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić