W jaki sposób pielęgnować ogród? W jakim miejscu wyszukiwać kwiatów i krzewów?

W szeregu przypadków nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż nasz ogród jest środowiskiem życia wielu zwierząt, jakie pomagają nam w jego utrzymaniu. Żywią się one szkodnikami, jakie są zagrożeniem dla naszych upraw oraz roślin dekoracyjnych. Jednymi z nich są ptaki, jakie zjadają mszyce oraz inne szkodliwe owady, ślimaki, a również nasiona roślin będących szkodnikami w naszym ogrodzie, czyli chwastów. Warto wiec zrobić kilka budek lęgowych zlokalizowanych na drzewach, by mogły nam towarzyszyć przez cały rok. Innymi sympatycznie widzianymi gośćmi są jeże, jakie jadają zarówno owady, ślimaki, jak również larwy. Są to zwierzęta będące pod ochroną, dlatego należałoby zadbać o nie dokarmiając je zimą, też pozostawiając im wodę do picia.

Również ropuchy i żaby przyczyniają się do tego, że nasz ogród jest zdrowy i pozbawiony szkodników – sprawdź choroby rododendronów. Jeśli mamy w ogrodzie oczko wodne, będzie ono znakomitym siedliskiem dla tych stworzeń. Jak widać nie powinniśmy przeganiać ich z naszego ogrodu, właściwie wabić pozostawiając im pożywienie, a będziemy mieli pełne przekonanie, iż skonstruowany przez nas ogród będzie zdrowy i ładny.

Jeśli mamy dom oraz śliczny ogród i zastanawiamy się nad tym, jakie zwierzę moglibyśmy przyjąć pod stworzony przez nas dach zdecydowanie bardziej przyjazny będzie kot. Pies jest zwierzęciem mającym niezwykle obszerne pokłady energii, jaka musi gdzieś spożytkować. Wybiegając do stworzonego przez nas ogrodu może zniszczyć rośliny, jakie pielęgnujemy i z całych sił staramy się by były piękne oraz jak najbardziej okazałe. Jesteśmy w stanie naturalnie zbudować dla niego nadzwyczajny kojec, w którym będzie mógł przebywać poza domem, ale nie zagwarantuje mu to trafnej ilości ruchu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić