W jaki sposób dbać o działkę i dom, kiedy pojawią się szkodniki?

Każdy z nas uwielbia siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na kolorowe, delikatne motyle, unoszące się nad kwiatami, roślinami. Obecność motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie użytkowana jest chemia, nie uświadczymy tych ślicznych owadów.

Na terenach Polski, w przeróżnych regionach występuje około 150 gatunków motyli dziennych, a aby ich posiadać jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować wybitnie łatwe zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w takim razie tak przystosować rośliny, by motyle po prostu miały co jeść. Motyli krzew to roślina ukochana przez motyle, jej zapach oraz wielka ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, które jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle niezmiernie z przyjemnością korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników rodzaju usuwanie pluskiew. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka też wabią tych ładnych gości. Ze względu na fakt, że dużo owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozwoju stają się szkodnikami. Najważniejszym sposobem jest wydzielenie części ‘dzikiego ogrodu’, w którym nie tylko motyle, lecz i inne owady znajdą miejsce dla własnego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są doskonałe w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie dbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą prostą.

Warto jest wcześniej zasięgnąć informacji, które ułatwią nam zagospodarowanie przestrzeni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszystkie kochają być polewane kolosalną ilością wody. Gleba tutaj również odgrywa duże znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy powinniśmy zamówić ziemie, która zapewni należącej do nas roślinności prawidłowy rozwój oraz przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić