Ubezpieczenie wypożyczonego auta – to musisz wiedzieć

Podejmując decyzje o wypożyczeniu samochodu należy całkowicie i w miarę posiadanych możliwości technicznych sprawić stan techniczny auta. W pierwszej kolejności wypada dokonać oglądu zewnętrznej karoserii auta pod kątem prawdopodobnych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów defektów mechanicznych. Ważne jest też dokonanie sprawdzenia wyposażenia auta w koło zapasowe oraz apteczkę.

Mimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego szczegółów ukrytych, to jednak warto przed pożyczeniem samochodu poprosić osobę obsługującą oraz szansę zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W wypadku, kiedy samochód ma ewidentne i zauważalne ślady uszkodzeń, wypada to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego typu czynności pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, kiedy w momencie zwrotu wozu do wypożyczalni, jej pracownik zakwestionuje stan techniczny pojazdu lub też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze wolno oprzeć się na treści protokołu bądź też umowy.

Skontrolowanie stanu technicznego auta jest także wskazane po to, by w czasie jego użytkowania nie troskać się problemami związanymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny samochód zastępczy. Powyższe czynności należy wykonać nawet w owym czasie, kiedy umowa wypożyczenia wozu zawiera klauzulę, że auto jest ubezpieczone od następstw możliwych zdarzeń drogowych, a osoba wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić