Terapia choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie

Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie uzależnione jest od tego, w jakim stanie jest chory w konkretnej chwili. W wypadku ChAD leczenie może dać remisję całkowitą albo przynajmniej zmniejszyć nasilenie symptomów. Terapia zapobiega też powrotom choroby dwubiegunowej w przyszłości oraz pozwala wrócić do normalnego funkcjonowania, a także nacieszyć się życiem bez ChAD. Jest to określane jako leczenie podtrzymujące, które przynosi świetne rezultaty.

W głównej mierze zaś pacjent będzie wyposażony w rozwiązania z pomocą jakich ma możliwość dostrzec u siebie symptomy choroby dwubiegunowej w dalszych latach i w rezultacie nazywać swoje stany powiązane z psychiką i efektywniej oraz szybciej odpowiadać na nie. To będzie przeciwdziałać nasileniu się objawów. Główną cechą, jaką będzie wyróżniała się choroba dwubiegunowa jest to, iż często będą towarzyszyły jej inne schorzenia. Często są to uzależnienia. Dlatego psycholodzy często będą stawiać w przypadku chorych zmagających się z tym zaburzeniem podwójną diagnozę. Im bardziej skomplikowany jest określony stan, tym bardziej złożone będzie jego leczenie. W wielu przypadkach będzie zahaczało ono również o zażywanie środków farmakologicznych.

Wówczas chory będzie przyjmować lekarstwa normotymiczne a także leki przeciwdepresyjne. Specjalista od psychiatrii do którego zostanie wysłany chory może także zalecać środki nasenne oraz o działaniu przeciwlękowym. O formie terapii każdorazowo decyduje specjalista od psychologii, po pierwszej dyskusji z pacjentem oraz po zaznajomieniu się z objawami ChAD. Poza oddziaływaniem psychoterapeutycznym często wdrażana jest również edukacja psychologiczna.

Na dodatek specjaliści z przychodni wskazują na to, jak istotna jest pomoc psychologiczna dla rodzin pacjentów. Jest ona wspierająca w rozwiązywaniu konfliktów wynikających z ChAD oraz pomoże w efektywnym komunikowaniu się w rodzinie. Oczywiście, we wskazanym ośrodku można liczyć na takie wsparcie. Co więcej, na równi pacjent, jak i jego bliscy mają możliwość dowiedzieć się wszystkiego o chorobie ze strony www placówki. To pozwoli bardziej zrozumieć specyfikę tego zaburzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić