Tablice manipulacyjne – czy warto zrobić taką samemu

Dzieci uwielbiają się bawić przedmiotami, jakimi nie mogą. Zadaniem rodziców musi być zapewnienie im bezpieczeństwa i przypilnowanie, aby nic niepożądanego nie wpadło w ich rączki. Ale można maluchom pomóc w odkrywaniu świata, a świetnym sposobem na to są rozmaite tablice manipulacyjne. Tablice takie zaczęły się cieszyć dużą popularnością, gdyż bardzo dobrze wpływają na stymulację rozwoju. Przymocowane są do nich przedmioty, jakie znaleźć można w większości domów. A które da się przekręcić, przesunąć czy wyciągnąć, tym samym ćwicząc koordynację ruchową i zdolności manualne.

Tablice edukacyjne można kupić w wielu sklepach, zarówno nieduże, z kilkoma elementami, jak również większe, zawierające ich co najmniej kilkanaście. W zależności od producenta zawierają one zróżnicowane przedmioty, w niejednym przypadku da się również taką tablicę spersonalizować i zdecydować, co się na niej będzie znajdować. Ale jeżeli ktoś ma trochę manualnych zdolności, to tego typu tablicę bez żadnego problemu może przygotować samodzielnie. Tak naprawdę nie jest to jakieś duże wyzwanie, trzeba jedynie o kilku ważnych sprawach należy pomyśleć.

Tablica manipulacyjna najlepiej sprawdzi się na grubszej sklejce, materiał ten jest trwały i solidny, a jednocześnie ładnie się prezentuje. Sklejkę należy dociąć do odpowiedniego rozmiaru, a następnie z uwagi na bezpieczeństwo pozbyć się wszystkich kantów. W dalszej kolejności do tak zrobionej podstawy można przytwierdzić wszystko, co potrzebne.

Możliwości tu jest bardzo dużo, bo można użyć kręcących się zębatek, lusterek czy przełączników, świetnie będą się też sprawdzać różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, takie jak na przykład piloty, kalkulatory czy telefony. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie elementów wydających dźwięki, dlatego warto znaleźć trochę miejsca na dzwonek, trabkę czy cymbałki. Wszystkie te przedmioty muszą być dobrze przymocowane, aby nie dało się ich oderwać w przypadkowy sposób. Tablica edukacyjna dla dzieci nie może też zawierać żadnych drobniejszych części, które mogłyby odpaść, gdyż stanowiłoby to duże zagrożenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić