Skup samochodów używanych – jakie są formalności podczas sprzedaży auta

Skupy samochodów zaczęły się cieszyć rosnącym zainteresowaniem, między innymi z powodu wielu zalet takich transakcji. A najistotniejsza z nich to szybkość, ponieważ niejednokrotnie pieniądze można otrzymać nawet w tym samym dniu, w którym nawiązało się kontakt. Dla wielu właścicieli aut ma to duże znaczenie, gdyż odpada im konieczność oczekiwania tygodniami czy miesiącami na znalezienie kupca, a przez ten czas umawianie się na jazdy próbne i oględziny. Co jest też ważne, to fakt że niekiedy znaczenia miał nie będzie ogólny stan pojazdu ani jego status prawny. Dobry skup aut Kraków za każdym razem zaoferuje korzystną stawkę, a jeśli okaże się to potrzebne, to przyśle własną lawetę.

Sprzedaż auta firmie oferujące skup przebiega w kilku etapach. Przede wszystkim osoba chcąca to zrobić musi nawiązać kontakt, albo telefonicznie, albo przy pomocy strony internetowej. Coraz popularniejsze są dedykowane formularze, w jakich należy podać informacje o marce, modelu, przebiegu i wyposażeniu, i w oparciu o to otrzymuje się wstępną wycenę. Ostateczną otrzyma się po dokładnych oględzinach przeprowadzonych przez pracownika firmy lub wynajętego inspektora, który szczegółowo sprawdzi auto pod względem stanu technicznego.

Czasami taki skup samochodów Kraków będzie się opierał na zdjęciach wysłanych przez właściciela, ale wtedy przy odbieraniu i tak nastąpić może jakaś zmiana. Jeżeli oferta będzie przyjęta, to pozostaje zająć się wszystkimi formalnościami, podpisać dokumenty i dostać umówione pieniądze. Przeważnie można to załatwić od razu przy wizycie weryfikującej, a jeżeli wycena była wykonywana w sposób zdalny, to gdy podjedzie kierowca. W przypadku, gdy samochód nie może z różnych powodów poruszać się po drogach, to firma https://skupaut.malopolska.pl/ zorganizuje dla niego lawetę. Umowa sprzedaży samochodu z reguły jest standardowa, tak więc wystarczy uzupełnić w niej dane sprzedawcy i podpisać. Umówione pieniądze otrzymuje się najczęściej w formie gotówki, ale w lepszych skupach nie powinno być żadnych problemów z realizacją przelewu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić