Przykłady różnego rodzaju firan – które są odmiany firanek oraz jaki kupić?

Tiul jest wariantem tkaniny, materiałem drobnym oraz klarownym. Tkany jest z reguły z bawełny, ale od czasu do czasu, choć rzadziej z jedwabiu. Z tiulu wykonuje się między innymi welony oraz woalki. Różną tkaniną charakteryzującą się przejrzystością jest artykuł zwany batystem. Tak, jak tiul jest cienką i przeźroczystą tkaniną przestrzeganą z bawełny, jedwabiu, oraz lnu.

Typ dekoracje plecionego z nici nazywamy koronką. Jest ona zrobiona przy użyciu takich półproduktów, jak bawełna, len, a w pewnych sytuacjach nawet metal. Wszelkie te trzy tutaj podmienione materiały służą do tworzenia delikatnych osłon. Dodatkowo firanki tworzy się przy użyciu tych materiałów. Tak bywa występują one w postaci białej, co zapewnia nam taka tkanina, jak jedwab, czy bawełna, ale można je także barwić. Wszystkie tudzież są materiałami delikatnymi. Charakteryzują się również nadzwyczaj niewielką masą, gdyż każdy z wymienionych materiałów jest nadzwyczaj drobnym tworzywem.

W dodatku firanka jest tak pleciona, że ma wiele drobnych otworów, przez które można włożyć np. szpilkę. Jeśli chodzi o pranie to, jak wiadomo nie należy razem mieszać ze sobą materiałów różnokolorowych z czarnym, co może skutkować niepożądanym zabarwieniem. Także w pewnych momentach ze względu na delikatność materiału, należy się wykazać ostrożnością. Przykładem niech będzie firana. Jest wiele sposobów jej prania, jednak zawsze przystaje myśleć, ponieważ firanki są wybitnie delikatną tkaniną, zatem pranie jej w rękach pozbawione jest jakiegokolwiek sensu. Można ją zwyczajnie włożyć do pralki i prać, Ale nie jest to jedyna strategia.

Czasem bowiem uprzednio macza się ją, przykładowo w wannie, w wodzie z proszkiem do prania i dopiero po tym zabiegu wrzuca do pralki. Po wypraniu firany są przeważnie dość pogniecione. Dlatego też po wysuszeniu ich trzeba je przeprasować. Wolno także lekko je otrzepać z wody i powiesić, jak gotową w oknie, pozwalając jej aby obeschła dyndając, to naturalnie dzięki czemu naciągnie się i nie będzie trzeba jej prasować. Musi ona być jednakże wilgotna, a nie mokra na tyle, by ciekła z niej woda, ale to wystarczy by się uporządkowała.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić