Problemy psychologiczne potomstwa – w jaki sposób sobie z nimi radzić?

Jak rozumie się samo przez się psychologia to nauka, która zajmuje się sprawami człowieka, jego postrzegania świata, jego odczuciami oraz myślami. Naturalnie jest to taka dziedzina wiedzy, która powstała po to, aby jeszcze o wiele bardziej zaznajomić przyrodę ludzką od kwestii innej aniżeli biologiczna. Nie ulega też wątpliwości, że każdy psycholog to ktoś, kogo obowiązkiem jest niesienie pomocy innym ludziom.

Człowiek ten pracując ma do spełnienia swego rodzaju misję. Co więcej, coraz częściej staje się tak, iż to naturalnie psycholog czy również psychoterapeuta, a nie przewodnik duchowy, staje się mistrzem człowieka, który boryka się z niepewnością, lekami lub ewentualnie innymi problemami natury nawet nie tyle psychologicznej, co etycznej lub moralnej. Dzieje się tak, bo we współczesnym świecie zanotować wolno wyraźne odejście od duchowości.

Oczywiście spostrzeganej jako praktyka religijna. W tym kontekście można jednakże dojść do wniosku, iż mamy w obecnych czasach do czynienia ze swego typu paradoksem. Wszystko wobec tego, iż psychologia nie bazuje już tylko oraz wyłącznie na dowodach naukowych lub pracach takich pionierów psychoanalizy jak choćby Zygmunt Freud, ale zaczyna czerpać też z dorobku całej cywilizacji ludzkiej, w tym też z dorobku kultur Dalekiego Wschodu, z ich systemów moralno-etycznych czy też nawet z wierzeń – przetestuj psychoterapeuta radom. Nikogo nie zdumiewa w takim razie już fakt, iż psycholog poleca swojemu pacjentowi oddawać się codziennej medytacji, egzystować w zgodzie z naturą czy relaksować się w czasie uprawiania reprezentatywnej dla kultury Indii formy medytacji w ruchu, którą jest joga.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić