Podstawowe parametry urządzeń do cięcia styropianu

Styropian jest bardzo popularnym materiałem, wykorzystuje się go powszechnie w pracach wykończeniowych i budownictwie, lecz również i do zabezpieczania różnych przedmiotów przed wysyłką. Dlatego też firmy, które pracują z nim na co dzień, pomyśleć powinny o zakupie dedykowanego urządzenia do jego docinania, co znacznie poprawi ich codzienne obowiązki. Maszyna do cięcia styropianu raczej nie będzie jakimś dużym wydatkiem, a naprawdę może pomóc w realizacji zadań, i co najważniejsze pozwolić zaoszczędzić dużo czasu.

Standardowe styropianowe arkusze posiadają wymiar 50 na 100 cm, tak więc pożądane by było, jeśli gilotyna do cięcia styropianu pozwoli na ich całkowite przecinanie, nawet po przekątnej. Przydatnym w wielu sytuacjach rozwiązaniem jest też możliwość cieniowania arkuszy styropianu. Drut oporowy zawieszony wtedy zostaje na odpowiedniej wysokości, przez co otrzymuje dwa cienkie arkusze z jednego grubego.

W przypadku dobrych urządzeń można się też spodziewać możliwości wycinania nietypowych kształtów, co umożliwia zawieszenie drutu w pozycji pionowej. Taka funkcjonalność sprawdza się szczególnie w branży wykańczania wnętrz, gdzie bardzo często pojawia się potrzeba docięcia czegoś w nietypowym kształcie. Aby cięcie styroduru przebiegało sprawnie i szybko, to zasilanie takiej maszyny powinno mieć odpowiednią moc. Niezwykle istotna jest również jej trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Często bowiem praca jest realizowana w niekoniecznie korzystnych warunkach, i taki sprzęt nie może się zepsuć z błahego powodu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić