Łowy ryb i zamiłowanie – z jakiego powodu warto jeść dużo ryb?

Od wieków relacje ryby – ludzie są silnie unilateralne. Polegają po największej części na tym, iż ludzie wymyślają coraz przemyślniejsze sposoby, żeby w do granic możliwości prosty sposób ryby trafiły na ich stół. Rola ryb jest z natury rzeczy poniekąd bierna, nie mają one sposobu na rewanż. Pewną próbą wyrównania okazji będzie wędkarstwo. Jeżeli nie chcesz łowić, bez jakiegokolwiek ale skorzystaj z paluszki rybne. Dzisiaj nie należy tego robić, niemniej jednak jest to dla wielu osób rzeczywiście interesujące hobby.

Nie polega ono naturalnie na możliwości odwrócenia ról i spowodowania polowania ryb na człowieka, jakkolwiek daje rybom w tych relacjach pewną szansę uniknięcia losu dania obiadowego. Wędkarstwo opiera się nie na rozstrzygnięciach siłowych, jak rybołówstwo, ale pewnej grze, w której człowiek dyktuje warunki, jednak ryba nie jest bez szans. Wędkarz na bazie uzyskanej wiedzy o zwyczajach rzeczowego gatunku przygotowuje pułapkę, innymi słowy haczyk z przynętą. Sam haczyk i przynęta nie wystarczą, wypada jeszcze wiedzieć, w jakim miejscu ją zarzucić, o jakiej porze dnia, na jakiej głębokości.

Ryba może dać się oszukać, połakomić się na przynętę i wpaść w śmiertelną pułapkę. Jednakże niektóre gatunki ryb są nadzwyczaj nieufne i doskonale odczytuje błędy popełnione przez wędkarza, ratując w ten sposób swoje życie. Złowienie takich naturalnie, płochliwych oraz nieufnych, wolno oznajmić, sprytnych ryb, stanowi dla wędkarza największe wyzwanie. Niektóre są tak przebiegłe, iż potrafią podjąć się przynętę nie połykając haczyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić