Jakie typy podkładów pod tapety są najlepsze

Tapety na ścianie mają wiele zalet, z takich też powodów popularność ich od pewnego czasu systematycznie wzrasta. Z pewnością w dużej mierze przyczyniły się do tego nowe materiały podkładów, lecz również i możliwość kupienia tego typu tapet w internetowych sklepach.

Rozwiązanie takie jest praktyczne i wygodne, można odwiedzić jakiś sprawdzony tapeta do pokoju młodzieżowego sklep, poszukać odpowiedniego motywu, zdecydować się na podkład i po kilku dniach przyjdzie paczka z zamówieniem. Na dzień dzisiejszy kupujący mają do dyspozycji parę różnych podkładów, różniących się właściwościami i ceną.

Najtańsze są podkłady zrobione z papieru. Ich dużą zaletą jest wygodne klejenie i ładne odwzorowanie kolorów, lecz nie nadają się one do wilgotnych pomieszczeń i nie można ich zmywać. Podkłady flizelinowe mają od strony naklejanej na ścianę flizelinową warstwę, przez co są grubsze i bardzo dobrze niwelują wszelakie nierówności na ścianie. Niejednokrotnie posiadają też warstwę odporną na zmywanie, dzięki czemu sprawdzą się w miejscach o większym ryzyku zabrudzenia.

Najwięcej kosztują tapety na podkładach winylowych, ale też i mają one najlepsze parametry. Po pierwsze bardzo dobrze oddają kolory – każda tapeta mural do sypialni przez długie lata będzie cieszyła oczy głębokim nasyceniem, bez ryzyka zbladnięcia. Ale też wykazują dużą odporność na wodę, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak łazienka lub kuchnia. Zamawiając tapetę należy również wybrać odpowiedni klej, bo nie każdy do każdego podkładu się nadaje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić