Jakie są plusy posiadania własnego bloga firmowego

Do tworzenia stron internetowych wykorzystywane są coraz częściej są specjalne platformy. Jedna z najpopularniejszych to WordPress, właśnie na niej oparta jest zdecydowana większość blogów istniejących w internecie. Zresztą taki był zamysł twórców WordPressa, chociaż dzisiaj rozszerzyło się to wszystko ogromnie. Po pierwsze cała platforma jest całkowicie darmowa, nie ma potrzeby ponoszenia za nią żadnych opłat. Darmowych jest także duża część motywów graficznych i pluginów, rozszerzających funkcjonalność serwisu.

Moduły takie instaluje się bardzo prosto, a za ich pomocą da się wykonać w zasadzie wszystko, co się potrzebuje. Za pewną ich część trzeba coś zapłacić, bo ich zrobienie wymagało sporego nakładu czasu, ale koniec końców wydatki i tak będą dużo mniejsze niż gdyby trzeba było wykonać cały serwis od nowa. Podobnie jest z szablonami graficznymi, jeżeli ktoś zdecyduje się wykonać własny, dopasowany pod swoją firmę i profil działalności, to także niewielkim kosztem to wykona. Kolejną dużą zaletą WordPressa jest łatwa instalacja i konfiguracja. Jeżeli ktoś jest zorientowany w tym temacie, to praktycznie wszystko zrobi w przeciągu godziny, i będzie już wtedy można publikować pierwsze wpisy. Zarówno konfiguracja samego systemu jak też zarządzanie wpisami i kategoriami odbywa się przez panel administracyjny.

Panel ten jest bardzo prosty i intuicyjny, a równocześnie oferuje bardzo dużo możliwości. Do publikacji można przy użyciu wygodnego edytora dodawać filmy czy zdjęcia, bez potrzeby robienia jakichkolwiek skomplikowanych czynności.

Wykonana w prawidłowy sposób konfiguracja obejmować również powinna obszar związany z SEO, a to będzie jeszcze jeden argument za tym, aby do uruchomienia bloga użyć WordPressa. Przyjazna struktura linków w połączeniu z wysoką optymalizacją struktury serwisu sprawiają, że dodawane wpisy indeksują się naprawdę szybko i są wysoko w wynikach wyszukiwania. Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał stworzyć swój blog, na przykład taki jak https://www.codziennaporcjainformacji.info/, to na pewno powinien pomyśleć o użyciu WordPressa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić