Dlaczego warto czytać Ewangelię? O wypełnianiu się słowa Bożego

O życiu Jezusa Chrystusa można dowiedzieć się z serii pism zwanych Ewangelią. Opowiada o życiu Syna Bożego, o jego dziełach na ziemi. Nowy Testament Biblii składa się z czterech części. Jednak przed przeczytaniem któregokolwiek z rozdziałów, Kościół zaleca zapoznanie się z modlitwą. Biblię można czytać w domu, najważniejsze, żeby wierzyć w to, co się czyta.

Modlitwa przed i po odczytaniu Ewangelii: jak prawidłowo odczytać Ewangelię? Ewangelia to nic innego jak Dobra Nowina. Czytając tę świętą księgę, człowiek otrzymuje niepowtarzalną okazję do poznania Boga i pokochania go. Jego lektura umożliwia zatem uwolnienie od grzechu i ukaranie za niego. Więcej informacji na stronie https://opoka.org.pl/News/Zapowiedzi/2019/gniezno-v-ogolnopolski-kongres-nowej-ewangelizacji

W Ewangelii można wskazać kilka głównych postanowień.

To, co nas otacza, obejmuje istoty ludzkie, stworzone przez Stwórcę – Boga. Bóg jest święty i nie ma grzechów. Ludzie powinni być posłuszni Bogu, ponieważ jest on ich stwórcą. Za to, co zostało uczynione, człowieka czeka wieczna kara. Uniknąć kary, być może przez dobre uczynki. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ufna relacja między Jezusem Chrystusem a ludzkością. Gotowość do pójścia za Nim w każdych okolicznościach.

Jak czytać Ewangelię w domu i kiedy czytać modlitwy? Ewangelia nie jest prostą księgą, ale świętą. Dlatego, aby czerpać z niego maksymalne korzyści, trzeba robić to dobrze. Aby modlić się przed czytaniem, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Potraktuj to pytanie poważnie. W przypadku, gdy bierzesz do ręki świętą księgę, musisz szczerze wierzyć w to, co ona mówi. Przy nieobiektywnym podejściu do czytania nie osiągnie się prawidłowych wyników.

Pragnienie człowieka, by studiować Biblię. Człowiek musi chcieć czytać świętą księgę, inaczej nie zrozumie, co w niej jest napisane. Ewangelia jest świętym pismem, książka nie jest fikcją.

List święty można czytać samemu lub w grupie osób, ale koniecznie trzeba przeczytać modlitwę. Modlitwę przed czytaniem Ewangelii można skierować do swoich bliskich lub krewnych. Warto zauważyć, że biorąc do ręki świętą księgę, warto przeczytać przynajmniej jeden rozdział. W tym przypadku nie należy przerywać w środku tekstu. Musicie przeczytać ją do końca!

Wiele osób, które chcą zrozumieć Ewangelię z całego serca streszcza istotę tego, co przeczytało i podkreśla ważne dla siebie punkty. Zgodnie z zasadami Kościoła, Ewangelia jest czytana wyłącznie na stojąco. Ale w domu najlepiej przyjąć pozycję, która pozwala uciec od obcych ludzi i zanurzyć się w istocie Pisma Świętego. Jeśli ktoś słucha ewangelii w świątyni, powinien zrezygnować.

Jak się czyta Ewangelię i kiedy?

Kościół zaleca codzienną modlitwę. Ale aby studiowanie Świętej Księgi było udane, zaleca się poprosić o błogosławieństwo w Kościele od swojego duchowego opiekuna. Najlepszymi sposobami na samodzielne studiowanie świętej księgi mogą być:

Codzienne czytanie jednego rozdziału dziennie. Czytanie Pisma Świętego według kalendarza prawosławnego. Codziennie przeglądaj, który rozdział dzisiaj, czytaj w kościele i studiuj go.

Pierwszy sposób jest optymalny dla tych, którzy nie znają podstaw historii Ewangelii. Ale jednocześnie przeczytanie jednego rozdziału zajmie sporo czasu. Druga opcja jest optymalna dla zrozumienia Pisma Świętego. Następnym razem, gdy człowiek przyjdzie do świątyni, będzie uważnie i świadomie słuchał tego, co mówi kapłan.

Ale po to, by uniknąć dalszego niezrozumienia tego, co czytają. Najlepiej jest znać momenty historyczne. Kościół zaleca zapoznanie się z dodatkową literaturą kościelną, która przedstawia prawidłową interpretację Pisma Bożego. Zalecana lektura następujących wyjaśnień Kościoła.

Interpretacja z Jana Chryzostoma.

Interpretacja z Teofilakta z Bułgarii. Zaleca się lekturę biskupa Michaiła Łuzina, a także Awerky’ego. Autorytatywne jest wyjaśnienie profesora Aleksandra Łopuchina. Po lekturze dwóch pierwszych autorów może się wydawać, że interpretacja jest niejasna i niedostępna dla zwykłego człowieka. Duchowny sugeruje, aby najpierw przeczytać Serafina Słobodę, a dopiero potem przystąpić do studiowania Chryzostoma i języka bułgarskiego. Dla lepszego zrozumienia Ewangelii zaleca się studiowanie jej w swoim własnym języku. Wszak kościelny język słowiański uchodzi niekiedy za trudny do zrozumienia.

Jak czytać modlitwę przed i po Ewangelii w domu i kiedy?

Aby właściwie zrozumieć to, co się czyta w Słowie Bożym, zaleca się czytanie modlitwy przed i po czytaniu. Warto zauważyć, że pożądany rezultat nie przychodzi od razu. Na tę sprawę trzeba będzie poświęcić odpowiednią ilość czasu. Aby lepiej zrozumieć Ewangelię, trzeba zacząć żyć według Bożych przykazań.

Wiele osób zauważa, że gdy czyta Ewangelię, nie ma wglądu w to, co jest czytane, i nie zawsze chce się kontynuować to, co zostało rozpoczęte. Przywódcy kościelni zwracają uwagę na opowieść Ignacego Brianchaninowa o pewnym uczniu. Długo czytał Ewangelię i nie rozumiał, co czyta. Potem przyszedł do nauczyciela z pytaniami, co zrobić, gdy się czyta i nic nie rozumie!

Nauczyciel odpowiedział mu, że słowo Boże oczyszcza myśli człowieka i jego życie. Dlatego trzeba czytać Ewangelię dla samooczyszczenia. Ponadto ważna jest świadomość, jaką książkę trzyma się w rękach. Należy modlić się przed i po przeczytaniu świętej księgi w domu. Aby czytać Ewangelię w domu, najlepiej modlić się o błogosławieństwo w kościele.

Wielu księży daje pewne zalecenia, aby efekt czytania modlitw i Pisma Świętego był większy. Stosując proste zasady, będziesz w stanie osiągnąć oczyszczenie w dość krótkim czasie i pozwolić sobie na poprawę jakości życia. Najważniejsza w tym jest wiara w to, co się czyta i wiara w Boga. Rozważ główne rady oferowane przez Kościół.

Ewangelia jest integralną częścią fundamentu życia chrześcijanina. Jest wiele literatury duchowej, którą Kościół poleca. Jednak pierwszym źródłem i fundamentem, jest słowo Boże, które powinno nieustannie rozbrzmiewać w sercu człowieka. Dlatego trzeba codziennie i bez przerwy czytać Ewangelię i modlitwy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić