Dlaczego reklama wykorzystująca neony ma taką skuteczność

{Niewiele osób jest świadomych, że tak popularne neony mają już ponad 100 lat, bowiem pierwsze pojawiły się na ulicach już około 1906 roku. Tak więc widać, że reklama neonowa ma naprawdę długą historię, która w rzeczywistości wcale się nie skończyła. Klasyczne neony wykonywane są ze szklanych rurek wypełnionych mieszaniną szlachetnych gazów. Zależnie od tego, jaki był skład tej mieszaniny, to uzyskiwano różny kolor światła. Tego typu neony na ścianę czy też instalowane na stelażach i dachach na pewno robią duże wrażenie, ale mają parę dość istotnych wad. Po pierwsze ich produkcja wymaga sporej ilości czasu, a do tego z powodu użycia szkła nie mają one dużej odporności na mechaniczne uszkodzenia.

W przypadku jakiegoś uszkodzenia czy awarii przeważnie danego elementu nie dawało się naprawić, tylko trzeba było zrobić zastępczy. Z takich też powodów wydawało się, że ten nośnik reklamy powoli zniknie z naszego krajobrazu, gdy na rynek wkroczyła technologia ledowa. Ledy jako źródło światła wdarły się przebojem kilkanaście lat temu, praktycznie zupełnie wypierając dotychczasowe technologie, również na rynku reklamowym. I okazało się w pewnym momencie, że napis ledowy stanowią świetną alternatywę dla klasycznych neonów, dając nieznane do tej pory możliwości w zakresie projektowania.

Po pierwsze są one robione z mocnych tworzyw sztucznych, przez co napis ledowy dokręcony do ściany bez większych problemów wytrzyma wiele lat w warunkach zewnętrznych. Kolejnym ich plusem jest niska energetyczność, co przy obecnych cenach i trosce o środowisko jest niezwykle ważne. Klienci z pewnością będą też doceniać nieograniczone w zasadzie możliwości jeśli chodzi o kolory i kształty.

Sztuczne tworzywo znacznie łatwiej się formuje niż rurki ze szkła, dzięki czemu każdy może wykonać dla siebie neon na zamówienie taki, jakiego będzie potrzebował. A możliwości zastosowania neonów ledowych są ogromne. Zrobić z nich można najróżniejsze szyldy z napisami, logo czy symbolami, ale też napisy informacyjne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić