Czy warto wykupić ubezpieczenie dla swojego psa czy kota

Zabranie do domu kota czy psa to wzięcie również odpowiedzialności za niego. Zwierzęciu trzeba bowiem zapewnić jedzenie i wodę, zadbać o jego higienę, a jeśli zajdzie taka potrzeba zająć się też leczeniem. Z są związane określone koszty, które przy wypadku albo chorobie mogą naprawdę być wysokie. Dlatego też posiadacze zwierząt zastanawiają się coraz częściej nad kupnem odpowiedniej polisy, która by w tego typu przypadkach mogła znacznie pomóc.

Jak się okazuje, ubezpieczenie psa online pojawiać się zaczyna w coraz większej ilości ubezpieczycieli. Co prawda póki co można ją zakupić wyłącznie jako dodatek do innej polisy, ale świetnie, że w ogóle takie możliwości są dostępne.

W zależności od towarzystwa, polisa będzie obejmowała różne ryzyka. Przeważnie będzie to leczenie w przypadku choroby albo wypadku, koszty uśpienia czy kradzież. Niezwykle przydającą się i wartą rozważenia opcją jest ubezpieczenie OC. W przypadku, kiedy zwierzę narobi jakiś szkód albo ugryzie kogoś, to odszkodowanie z takiego zdarzenia wypłacone zostanie przez zakład ubezpieczeniowy.

Typowe ubezpieczenie psa online to wydatek w okolicach stu złotych na rok, tak więc już przy jednej nieplanowanej wizycie u weterynarza się ono zwróci. Co ważne, polisą mogą zostać objęte nie tylko psy i koty, ale także wiele innych zwierząt. W wielu firmach ubezpieczeniowych będą to rybki i ptaki, lecz jeżeli się dobrze poszuka, to znajdzie się również ubezpieczenie na króliki, świnki morskie, chomiki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić