W jaki sposób się zabrać za sprzedaż kamienicy

Sprzedaż budynku wielorodzinnego czy kamienicy to zupełnie inne wyzwanie niż sprzedaż zwykłego mieszkania albo domu, i to z wielu przyczyn. Przede wszystkim będzie tu mowa o znacznie większych kwotach, gdyż w wielu przypadkach takie transakcje dotyczą powyżej kilkunastu milionów. To automatycznie znacząco zmniejsza liczbę potencjalnych kupców, bowiem przeważnie to będą inwestorzy zamierzający później na takiej nieruchomości zarobić. W wielu przypadkach może jeszcze dojść mocno skomplikowany status prawny, związany na przykład z tym że nieruchomość ma wielu właścicieli, którzy muszą w jakiś sposób dojść do porozumienia.

Dlatego też jeżeli ktoś posiada taką nieruchomość i planuje sprzedać, to zdecydowanie powinien to zrobić przy wsparciu jakieś wyspecjalizowanej agencji. Z wyszukaniem takiej firmy nie powinno być dużych problemów, starczy w oknie wyszukiwarki podać słowa skup kamienic katowice i przejrzeć otrzymane strony. Niektóre takie firmy działają wyłącznie w określonych miastach, lecz są również takie, jakie obsługują cały kraj. Za nawiązaniem współpracy z takimi firmami przemawia parę rzeczy. Przede wszystkim jeżeli specjalizują się one w sprzedaży wielorodzinnych budynków, kamienic czy biurowców, to mają duże rozeznanie na rynku i doświadczenie.

Są w stanie między innymi odpowiednio się zająć wszelkimi sprawami formalnymi wiążącymi się z przygotowaniem obiektu do sprzedawania, nawet wówczas gdy się pojawią jakieś problemy prawne. Nie wszyscy właściciele będą mieli na to czas a co ważniejsze wiedzę, a jakieś pomyłki opóźnić mogą proces sprzedaży lub go wręcz przerwać. Z tego też powodu zatrudnienie do tego profesjonalistów na pewno bardzo się przyda, gdyż odpada mnóstwo pracy nad przygotowaniem potrzebnej dokumentacji. Wyspecjalizowane agencje także mają dużo więcej możliwości na dotarcie do potencjalnych klientów. Nie tylko dzięki reklamie w internecie i prasie branżowej, ale także przez swoje kontakty, które w tym akurat biznesie bardzo się przydają.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić