Czy warto rozważać kupno domu bliźniaczego

Osoby, jakie się decydują na postawienie swojego wymarzonego domu, mają do dyspozycji wiele możliwości. Wybór konkretnego projektu zależny będzie w dużym stopniu od działki, którą się posiada, ale też oczekiwań i możliwości finansowych. Jeśli ktoś dysponuje nieco mniejszą gotówką, to ciekawą opcją w jego przypadku może być jakiś bliźniak. Obecnie projekty domów do zabudowy bliźniaczej także dostępne są w dużej ilości, a to rozwiązanie posiada parę istotnych zalet, które warto przemyśleć.

Wiele osób może tu mieć obawę co do tego, czy bliskie sąsiedztwo nie będzie uciążliwe i niewygodne. Jednak się tu nie ma czego bać. Pomimo tego że budynek jest jeden, to będą to jednak dwa niezależne lokale, z oddzielnymi podwórkami i bramami. Przy właściwym zaplanowaniu całości można to urządzić w taki sposób, że pomimo bliskiego sąsiedztwa da się zachować dużo prywatności i intymności.

Na pewno za budową takiego domu przemawiają kwestie ekonomiczne. W pierwszej kolejności potrzeba będzie do tego tylko niewiele większa działka, niż w przypadku niezależnego domu, choć na dużej jak najbardziej również bliźniaka się postawi. Kolejną oszczędność mieć się będzie na kosztach budowy. To wynika z faktu, że jedna ściana budynku jest wspólna, przez co odpadnie dużo robocizny i materiałów. Dużo tańsza jest też dalsza eksploatacja w zakresie ogrzewania, gdyż tego typu budynki posiadają naprawdę dobre cieplne parametry. Sąsiad znajdujący się bezpośrednio za ścianą może się bardzo przydać przykładowo przy wyjazdach, bo będzie mógł popilnować domu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić